Якщо це дійсно так, як каже Ердоган, то Зе – не тільки ідіот і порушник Конституції України, а й, можливо, з...адник, хоча Кулеба заперечує сказане ним! Тоді хтось один із них двох бреше?! Ч. 2

   Читайте початок статті.
 

   Й оскільки Ердоган сказав про референдум в Україні, то варто звернутися до слів щодо нього і самого Зе: отже, читаємо «Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом – інтерв’ю Зеленського» (вебсайт телеканалу «Суспільне», 21 березня 2022 року): «…є декілька країн – реально наших партнерів. Ми з ними тихо працювали щодо зміцнення нашої армії… Ми не готувалися до війни (виділено Г. М.)

   Росія – сусід, воююча країна. І є НАТО, і є в Конституції наше прагнення (не прагнення, а конституційна вимога набуття повноправного членства України у НАТО – виділення й примітка Г. М.), і є неоднозначність НАТО з точки зору бачення нас в Альянсі (якщо Зе у цьому плані хоче бути відвертим, то треба прямо називати країни, а це, в першу чергу, – Німечиина, Франція й Угорщина, – котрі виступають проти вступу України до НАТО, та не прикриватися туманним терміном «неоднозначність НАТО» – виділення й примітка Г. М.). І є однозначність деяких країн, які нас бачать там і тільки з ними…

   Тому треба перш за все знайти формат, в якому мати розуміння: чи Росія в принципі хоче зупинити війну і чи вона спроможна це зробити? І якщо ми з вами зрозуміємо, що так, …вважаю, що це момент для моєї зустрічі з Президентом РФ (ага, авжеж момент: мій матеріал «Окупація без зазначення окупанта, або Зе продовжує українцям пудрити мізки після заглядання в очі Путіну…» демонструє, що це – пуста трата часу – Г. М.). Без неї до кінця ми не зрозуміємо, на що вони готові заради того, щоб зупинити війну, і на що вони готові, якщо ми не готові на ті чи інші кроки (якщо Зе цього не розуміє, то нехай звернеться до ще одного антиНАТОвця Єрмака, портрет котрого змальований в моїй роботі «Who are you, Mister чи все ж таки господін Єрмак, або Протоколи нєукраінскіх мудрєцов», – Керівника ОПУ, де саме Зе й працює під пильним єрмаковським оком, і він йому пояснить, що,  цитую опубліковану 25 березня 2022 року Офіційним інтернет-представництвом Президента України промову Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака під час участі у відеозустрічі Atlantic Council,  «…війна, яку веде проти нас Росія, – це не просто війна за території чи ресурси. Це війна каральна. Зумовлена прагненням повернути відступників, що повстали проти «русского міра» (про нього йдеться в моїй аналітично-дослідницькій праці «РоССія, Путін і «руССкій мір», ПНХ та здохніть уже нарешті!» – Г. М.). Або знищити їх. 

   Для путінського режиму Україна – це єресь. Буквально. А війна проти неї – це війна релігійна. 

   Тож це – війна на знищення. Мета Росії – знищити Україну. Як народ, що живе за власними звичаями. Як політичну націю, що сама обирає цінності. Як суверенну державу, що сама визначає свій шлях.

   У цих словах немає перебільшення. Їх треба сприймати абсолютно буквально. Бо саме це мало на увазі російське керівництво, роками говорячи про «один народ». Про Україну як «історичний фантом» та «навіть не державу»…

   Вони вважали, що вторгнення в Україну буде легкою прогулянкою. Вони вважали, що швидко придушать наше прагнення свободи. Що ж, у них великий досвід у цьому. У них за плечами – Берлін 53-го, Будапешт 56-го, Прага 68-го…» (моя стаття «Два чоботи – пара» – саме про це – Г. М.) – виділення й примітка Г. М.)

   Я не кажу, що в нас вороги на Заході. Просто я говорю, що є близькі люди, які на все готові заради нас, а є ті, які не готові. От і все. Тому, коли ми говоримо про ті чи ті компроміси, це ціна цих компромісів…

   А ми за мир, я це ще раз повторюю. Навіть яким би складним він не був, він кращий за війну… Правильне слово – домовлятись… Але домовлятись, а не виконувати ультиматум… У діалозі можна знайти компроміс (Зе, який компроміс?! Читай вище Єрмака – виділення та примітка Г. М.). Тому спочатку припиняється вогонь, виводяться війська, президенти зустрілись, домовились, що війська виводяться, що є ті чи ті гарантії безпеки (гарантії від ворожої РоССіі?! От ідіот: Зе, читай ще раз свого Єрмака – виділення й примітка Г. М.). Тут можна знайти компромісні речі. Є ті чи ті гаранти нашої безпеки. Вони повинні завтра сказати, що вони Україну беруть в НАТО. Або сказати: ми зараз не беремо (Зе, припини дитячу нетерплячість, істерику та злочинну із точки зору Конституції України антиНАТОвську риторику, про котру детальніше ще йтиметься далі: зараз не беруть через позицію вказаних мною угорі конкретних країн, а після завтра візьмуть, побачивши успіхи українського війська у відбитті роССійской агрєSSіі – про це, зокрема, сказав Прем'єр-міністр Словенії Янез Янша: «…після того, як вони виграють цю війну, я думаю, НАТО захоче, щоб вони приєдналися. Коли вони переможуть у цій війні, українська армія буде однією з найсильніших, якщо не найсильнішою армією на європейському континенті»  («ЄП»: «Прем’єр Словенії за те, щоб надати Україні системи ППО С-300», 30 березня 2022 року) – виділення й примітка Г. М.). Що є правда, і вони самі розуміють, що вони не хочуть воювати з Росією, тому вони нас і не беруть. Відповідь же дуже проста. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть, тому що бояться Росію. Ось і все.

   І нам треба заспокоїтись, сказати, що окей, інші гарантії безпеки. Є країни НАТО, які хочуть бути гарантами безпеки (що це за країни й чи дали вони вже таку згоду? – Г. М.), які, на жаль, не можуть нам запропонувати стовідсоткове членство в Альянсі, але готові робити все те, що повинен був би робити Альянс, якби ми були його членами  (й знову – ідіотизм, адже, за словами Зе, окремі країни – члени НАТО «нас не беруть (у НАТО – Г. М.), тому що бояться Росію», але тут же «готові робити все те, що повинен був би робити Альянс, якби ми були його членами», бо вже не бояться РоSSіі, хоча ніякої різниці між між членством України в НАТО і запропонованим Зе нечленством немає?! Ідіотизм, маячня та шизофренія!  – виділення й примітка Г. М.). І я вважаю, що це нормальний компроміс. Він прийнятний для всіх. Для Заходу, який не знає, що з нами робити в питанні з НАТО. Для України, яка хоче гарантії безпеки, і для Росії, яка не хоче розповсюдження НАТО далі і каже, що у неї з країнами Заходу були такі домовленості (Зе не треба прикриватися словоблуддям, а прямо сказати, що він порушує Конституцію України й виконує вимогу РоССіі та поширює путінську брехню, адже вказаних ним домовленостей між Москвою і Заходом ніколи не існувало, що вкотре доказує невідповідність Зе займаній ним посаді Президента України:

   1) «Бывший Президент СССР Михаил Горбачев называет неправдивыми заявления российских лидеров и СМИ о том, что представители НАТО обещали не расширяться на Восток после падения Берлинской стены… «Это миф, действительно, к его созданию приложила руку пресса», – отметил бывший советский лидер.

   Горбачев подчеркнул, что в переговорах с западными лидерами советское руководство даже не поднимало вопрос о таких гарантиях. «В то время существовало НАТО и еще существовал Варшавский договор (объединявший страны к востоку от альянса). Так что было записывать?», – пояснил он.

   Как известно, первоисточником информации о том, что в 1990 году альянс дал, а потом нарушил обещание на расширяться на Восток, был Президент России Владимир Путин. Этот аргумент он использовал в качестве оправдания аннексии Крыма. «Нам когда-то обещали, что после объединения Германии НАТО не будет расширяться на восток, – заявил он на пресс-конференции 17 апреля. – Однако затем началось расширение сначала за счет бывших стран Варшавского договора, затем – за счет стран бывшего СССР».

   Существование такой договоренности опровергали также официальные представители Германии» («ЄП»: «Горбачев опроверг Путина: НАТО не обещало не расширяться. Это – миф», 9 листопада 2014 року);

   2) «Путін і раніше багато разів казав, що, мовляв, у 1989 – 1990 роках, коли Радянський союз давав згоду на об’єднання Німеччини, то отримав усні гарантії того, що це буде останнім розширенням НАТО на схід. «Усім відомо про усні запевнення, що НАТО не буде розширюватися на схід, але зробили прямо протилежне», – додав Путін…

   Однак це – неправда. СРСР не отримував таких обіцянок. Про це каже першоджерело – останній керівник Союзу Міхаїл Горбачов. …ми знайшли в архіві… відео ефіру ZDF, де політик це каже.  Не зайвим буде додати, що вже після розпаду СРСР, на переговорах Росії та держав Заходу, таких гарантій тим більше не могло бути, бо цілком офіційно та публічно відбувався протилежний процес. Вже восени 1991 року у НАТО погодили зближення з трьома східноєвропейськими державами – Польщею, Чехословаччиною та Угорщиною (ця трійка проголосила мету вступу до НАТО ще до розвалу Союзу, що робило Альянс сусідом Союзу та власне Росії). У 1999 році процес приєднання першої «східної трійки» до НАТО завершився, а за п'ять років до Альянсу доєдналися ще сім держав Східної Європи. 

   Увесь цей час, до слова, не лунало заяв про «порушення обіцянок» з боку Альянсу, натомість цей міф почав з’являтися вже за правління Путіна і саме у контексті України… Створення міфології і доведення її до рівня майже релігії здавна є однією з визначальних особливостей Росії» («ЄП»: «Нова вимога Путіна: що стало головним на переговорах лідерів США та РФ», 7 грудня 2021 року);

   3) «Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг спростував заяви російської влади, що Альянс будь-коли давав обіцянку не розширюватися, зокрема на Схід… «НАТО ніколи не давав обіцянок не розширюватися. Власне в установчому договорі нашої організації зазначено, що будь-яка європейська країна може стати членом Альянсу. По-друге, є документи, що стосуються 70-х і 90-х років – Гельсінський Заключний акт, Паризька хартія, установчий акт Росія – НАТО та багато інших договорів, – які ясно дають зрозуміти, що країни мають право обирати свій власний шлях», – сказав Столтенберг… «І союзники категорично заперечують, що будь-коли обіцяли щось подібне. Сам колишній Президент Горбачов сказав, що тема розширення НАТО ніколи не порушувалася до возз'єднання Німеччини», – додав Столтенберг» («ЄП»: «Столтенберг заперечив Путіну: НАТО ніколи не давав обіцянок не розширюватися», 23 грудня 2021 року);

   4) справжню позицію Зе щодо НАТО розкрив Зе-слуга, народний депутат України Георгій Мазурашу: «Нардеп «Слуги народу» Георгій Мазурашу заявив, що Президент Зеленський не підтримував вступу до НАТО у 2019 році, а зараз педалює цю тему, щоб показати суспільству, що в Альянсі на Україну не чекають…

   «Хотів сказати з приводу НАТО. Не секрет, що Зеленський, будучи кандидатом в президенти, не йшов на цю посаду з прапором «ми йдемо в НАТО». Це всі знають (спеціально для Мазурашу, Зе й усього їхнього Зе-племені нагадую норму Передвиборчої програми кандидата на пост Президента України Володимира Зеленського: «Рух України до НАТО та інших подібних об’єднань – запорука нашої безпеки, в яку я вірю, та яка повинна отримати підтвердження через всеукраїнський референдум. Моє завдання зробити так, щоб зарплата військовослужбовців була на рівні натівських стандартів» – виділення й примітка Г. М.). Чому у нього змінилася позиція? Тому що він став Президентом України, а в Конституцію вписали у попередньому скликанні в 2019 році, з нейтрального змінилось на курс у НАТО. Він гарант Конституції, він мусить говорити про НАТО… Він мусить як Президент говорити те, що написано в Конституції. Тепер, коли в суспільстві піднявся відсоток громадян, згідно з соцопитуваннями, які підтримують вступ до НАТО, Президент, на мою думку, загострив це питання, почав говорити ультимативно «берете нас в НАТО чи ні?». Для того, щоб показати суспільству, що НАТО нас не чекає і для того, щоб десь утворювати підґрунтя для зворотніх змін. Тому, що зміни до Конституції в 2019 році було внесено без відповідного мандату від народу. В попередньому скликанні не було 300+ депутатів, які прийшли в парламент з програмними пунктами, що вони мають намір внести зміни до Конституції і змінити статус з нейтрального на вступ до НАТО», – додав Мазурашу.

   За словам «слуги народу», він – за нейтральний статус і готовий проголосувати за відповідні зміни до Конституції. «Вважаю, що нам краще бути нейтральною країною, позаблоковість зберігати», – підсумував парламентар (Мазурашу не розуміє чи не хоче розуміти, що при Януковичу Україна була позаблоковою, але це не зупинило РоССію від збройної агресії проти України в 2014 році: отаких Зе-слуг дебіли обрали до парламенту – Г. М.)» («Цензор.Нет»: «Зеленський зараз говорить про НАТО, щоб показати суспільству, що в Альянсі на Україну не чекають, – «слуга народу» Мазурашу. ВIДЕО», 27 січня 2022 року)  – виділення та примітка Г. М.). І тому в цьому потрібно знайти компроміс, тому що це буде крапка в закінченні війни…

   Де Крим і Донбас у цій розмові про компроміс?

   Це дуже важка історія для всіх. І Крим, і Донбас – для всіх. І щоб там знайти якийсь вихід, треба зробити цей перший крок, про який я сказав: гарантії безпеки, закінчення війни. Тому що все дуже гаряче. І тому закінчиться цей блок, і після цього давайте говорити (Зе засовує питання Криму й Донбасу до довгої шухляди – Г. М.).

   На першій зустрічі з Президентом Росії я готовий підіймати ці питання, вони актуальні, для нас вони важливі – про окуповані території. Але я впевнений, що це рішення буде не в цю зустріч. Тому що, якщо бути повністю відвертим, й у питаннях гарантії безпеки ми будемо говорити про конституційні зміни, зміни українського законодавства (Зе безпідставно говорить про конституційні зміни, оскільки, вкотре йому нагадую, стаття 102 Конституції України гласить:  «Президент України є гарантом… додержання Конституції України… Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО – Г. М.)», а стаття 104 Конституції України наголошує:  «Президент України складає таку присягу: «Я, (ім'я та прізвище), волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь… додержуватися Конституції України і законів України…», при цьому стаття 157 Конституції України вказує:  «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина (на мій погляд, виключення з Конституції України норми про вступ України до НАТО саме й є скасуванням чи обмеженням «прав і свобод людини і громадянина» – Г. М.)… Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного або надзвичайного стану» – виділення й примітка Г.М.). А якщо ми будемо про це говорити, то це у будь-якому випадку буде вирішуватись не тільки Президентом. Цей достатньо довгий процес буде вирішуватись і Радою, і народом України.

   Я пояснював усім переговорним групам: коли ви говорите про всі ці зміни, і вони можуть бути історичними, ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму. Народ повинен буде сказати і дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть – це вже питання нашої розмови і розуміння між Україною і Росією (Зе-ідіоти спочатку накачують українське суспільство антиНАТОвською пропагандою, котра уже привела до зниження суспільної підтримки вступу України до НАТО, а потім хочуть провести вигідний Зе-владі й РоССіі референдум: сподіваюся, що українці не погодяться з пророССійскімі компромісамі  – виділення та примітка Г. М.). Тому у будь-якому випадку я готовий піти на все, якщо моя ця хода буде з нашим народом. Тільки так. По-іншому не буде… Але речі, які щодо риторики, щодо відношень до меншин тощо – те, що піднімається нашими сусідами, і не тільки Росією, – я вважаю, що про такі речі ми можемо домовитись, і вони повинні бути людськими. Не можна вимагати: «Дивіться, у нас є така меншина». Ми називаємо вже не меншини, а спільноти. І кажуть, наприклад: «От була у них там школа, вони розмовляли, наприклад, угорською, російською» (цю тему детально розкривають мої аналітичні дослідження «Друзі» України?» й «Друзі» України? Угорський та польський зрізи» (хоча останнім часом Угорщина і Польща досить сильно поміняли свої позиції: відповідно перша стає ще більш проросійською, а друга – все більш проукраїнською) – Г. М.).

   Питання дзеркального відношення, дзеркальної поваги. Про такі речі ми говоримо, я вважаю, що це речі нормальні. Якщо та чи інша спільнота хоче мати таку школу в Україні, вона повинна знати, що така сама школа для українців буде в столиці їхньої держави (чому тільки у столиці?! – виділення й примітка Г. М.).

   Ніхто не воює з русским народом. І ніхто не воює з Росією. Це вони сюди прийшли і вони воюють з Україною, ми конкретно воюємо проти російських військових, солдатів і офіцерів (виділено Г. М.), які тут. Наші війська не зайшли на їхню територію, незважаючи на те, що вони відкрито сказали про вторгнення.

   По-друге – ми не воюємо з простими людьми (ідіотизм натуральний, бо ж щойно Зе сказав, що «це вони сюди прийшли і вони воюють з Україною (себто, руССкій народ та РоССія – Г. М.), ми конкретно воюємо проти російських військових, солдатів і офіцерів»,  а вони хіба не прості люди чи в Україну вторглися особисто Путін, Мєдвєдєв, Лавров, Шойгу та вся інша керівна московсько-кремлівська банда?! – виділення й примітка Г. М.), і взагалі там є багато людей, які бояться вийти на площу, бояться зайвий раз вийти в соціальну мережу і підтримати Україну…

   Вступ України до Євросоюзу – це війна. Для цього не потрібно брати зброю. Росія не підтримує Україну як частину західного світу. Вони бачать нас частиною пострадянського або радянського життя (з одного боку каже про це, а із іншого – прагне безпекових гарантій від РоССіі: очевидні ідіотизм та шизофренія – виділення й примітка Г. М.). І це й є війна. Уявіть собі, ми сусіди з Росією, і ви навіть не уявляли до 2014 року, що буде повномасштабна війна. Навіть не уявляли… науковці. Вони казали, що є ризики через ті чи інші прагнення Російської Федерації повернути Радянський Союз, але не уявляли, що буде війна. І вона почалася, і російськомовні селища, які вздовж кордонів Російської Федерації, сьогодні ненавидять російського солдата, тому що вони знищені. Це – про «захист» російської мови. Є загрози, ви просто одного ранку прокинитесь і зрозумієте те, що зрозуміли ми, просто почалася війна. Європа повинна робити все, щоб Росія не відчувала себе володарем світу. Вони повинні обмежувати потужність Російської Федерації, не давати можливості їм заробляти, робити їм так боляче, як боляче нам…

   В інтерв’ю CNN ви сказали, що якщо проваляться перемовини з Путіним, то є ризик Третьої світової війни. Що ви мали на увазі?

   Це значить, що все ж таки він і не збирався закінчувати цю війну. Що його план – Україна як проміжок до того результату…, щоб забрати Балтійські країни, країни, які входили до Радянського Союзу. Інші країни, в яких була радянська армія, де Радянський Союз мав вплив (ну, тут суцільна каша у Зе-голові: спочатку говорить про домовляння із Путіним за мир та певні позитивні зрушення на цьому шляху й тут же каже, «що… він (Путін – Г. М.) і не збирався закінчувати цю війну. Що його план – …забрати Балтійські країни… Інші країни, в яких була радянська армія» – Г. М.). Я сказав, що, якщо проваляться наші з ним перемовини, буде точно говорити, що він не випадково ставить такі умови, щоб ми не змогли погодитися. Для того, щоб потім сказати: вони ж просто не захотіли миру. Як тільки він буде використовувати – якщо буде – всі свої сили на кордонах з країнами Європи чи країнами НАТО, це буде Третя світова…

   Якби зустрілися з Путіним просто зараз, що би ви йому сказали?

   Тут не буде ніяких закликів і історичних промов. Я буду дуже детально з ним проговорювати всі питання, не залишаючи можливості до майбутніх ризиків нашої держави. Я буду намагатися пройти все, що бентежить і чим незадоволена РФ, і скажу все, що думає український народ. Детально. Якщо в мене буде можливість і у Росії буде бажання, то ми пройдемо усі питання. Вирішимо ми їх всі? Ні. Але шанс, що частину зможемо – хоча б зупинити війну… (пропоную Зе ще раз уважно прочитати те, що сказав Єрмак 25 березня 2022 року – Г. М.)».

   Про це ж, тільки вибірково, повідомляє й публікація «Володимир Зеленський: я готовий піти на все, якщо моя хода буде з народом України», розміщена на Офіційному інтернет-представництві Президента України 22 березня 2022 року.

   Далі буде...

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте