Європейський Союз вважає, що РоССія знищила коронавірус, але навіть це не врятувало його від публічно-показового приниження Московією! Що ж після цього робити Україні?

   Шановні читачі, вас це не дивує?! Я маю на увазі ситуацію з коронавірусом.

   Сподіваюся, що дивує, як і мене!

   Адже, до прикладу, лише 5 лютого 2021 року навіть за офіційною російською статистикою в РоССіі було 16 444 нових випадки коронавірусного захворювання COVID-19, а всього – 3 934 606 (відповідно у самій Москві – 2 032 та 939 482)!

   Але, що маємо те й маємо…

   І про це – далі…

   Отже, 2 лютого 2021 року на веб-сайті МЗС України було оприлюднено інформацію «Дмитро Кулеба та Жозеп Боррель скоординували позиції напередодні візиту Високого представника ЄС до Росії», в якій повідомлено, зокрема, наступне: «Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Високий представник ЄС, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель провели телефонну розмову та скоординували позиції напередодні візиту глави європейської дипломатії до Росії.

   Жозеп Боррель запевнив Дмитра Кулебу, що до повного виконання зобов’язань РФ за Мінськими домовленостями політика ЄС щодо Росії не зміниться (виділено Г. М.)

   Міністр висловив вдячність високому представнику за його особисту роль у питанні надання Україні швидкого доступу до вакцини проти COVID-19…

   Жозеп Боррель підтвердив, що доведе до російської сторони чітку незмінну позицію ЄС щодо невизнання незаконної спроби анексії Криму (виділено Г. М.)

   Жозеп Боррель підтвердив свій намір здійснити візит до України включно з відвіданням лінії зіткнення на Донбасі, щойно карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19 дозволятимуть це зробити (виділено Г. М.)».

   Що ж, на жаль, карантин заважає Боррелю відвідати Україну, але він чомусь не заважає

                  

                                                 Сєргєй Лавров (ліворуч) і Жозеп Боррель.

                                               Джерело світлини – Twitter Жозепа Борреля.

Боррелю відвідати РоSSію, навіть незважаючи на зазначені угорі невтішні її коронавірусні цифри (попри це все одно «Наше майбутнє – в об’єднаній Європі, а не на руїнах Російської імперії» й треба йти «В Європу – без сміття! Про деякі першочергові кроки нової влади»твердять мої однойменні роботи)! Мабуть високі представники Європейського Союзу загалом і Боррель зокрема, як один із них, думають інакше та вважають, що Московія подолала/знищила коронавірус, бо інакше неможливо пояснити візит Жозепа Борреля до РоССіі й відкладання на майбутнє через коронавірус подібного візиту до України. Отак от виглядає ЄСівська біологічно-фізіологічна та політична сліпота! Але попри неї Боррель таки намацав дорогу до Москви… І що ж він там здобув?

   Ой, та тут, як кажуть москалі, ні в сказкє сказать, ні пєром опісать! «Здобутки» – шалені! Й про них – по порядку…

                                                                 «Здобуток» перший

   5 лютого 2021 року «ЄП» зазначила у своєму повідомленні «Лавров уверен, что противоречия с ЕС останутся»: «…об этом он заявил на совместной пресс-конференции с главным дипломатом ЕС Жозепом Боррелем во время его визита в Москву.

   Лавров заявил, что отношения между ЕС и Россией переживают «не лучшие времена» и пожаловался на «нелегитимные односторонние рестрикции (застосування різних обмежень, санкції – Г. М.), которые ЕС ввел под надуманными предлогами (тимчасова окупація Московією українських Криму, Севастополя та окремих районів Донеччини й Луганщини і вбивство московитами та їхніми місцевими колабораціоністами близько 15 тисяч українських жителів для РоССіі є надуманнимі прєдлогамі – Г. М.)».

   «Мы рассчитываем, что при пересмотре отношений с Россией, которые, как я понимаю, запланированы в Евросоюзе на март этого года на очередном саммите, будет сделан выбор в пользу конструктивного, профессионального и прагматичного взаимодействия (тобто, ЄЄ має поступово закривати очі на безчинства Московії в Україні – Г. М.).

   Противоречия, конечно останутся (виділено Г. М.)… Но мы остаемся соседями и несем общую ответственность за поддержание стабильности на нашем общем европейском, евразийском континенте», – заявил глава МИД РФ.

   Он добавил, что дальнейшее ухудшение отношений может иметь негативные и непредсказуемые последствия (відкрито погрожує – виділення й примітка Г. М.)

   Напомним, Высокий представитель ЕС по вопросам внешней политики и политики безопасности Жозеп Боррель 4 – 6 февраля находится с первым на этом посту визитом в Москву».

   Ось так виглядає перший «здобуток»…

                                                           Тепер – «здобуток» другий

   Та ж «ЄП» 5 лютого 2021 року опублікувала інформацію «Боррель сподівається на затвердження у ЄС російської вакцини від коронавірусу»: «…про це він сказав на спільній пресконференції з главою МЗС РФ під час свого першого візиту до Москви. 

   «Хочу привітати Росію з цим успіхом. Це хороша новина для всього людства, тому що у нас стає більше інструментів для боротьби з пандемією. Я щасливий був бачити наукову доповідь у престижному науковому виданні Lancet щодо результатів випробувань російської вакцини.

   Я сподіваюся, що Європейське медичне агентство зможе сертифікувати ефективність вакцини, щоб вона могла використовуватися і в ЄС. Це було б гарною новиною…» (виділено Г. М.), – сказав він.

   Нагадаємо, раніше Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявляла, що не буде проти  використання російської вакцини, якщо вона отримає схвалення європейського регулятора (ще один керівник із курячою сліпотою відносно Московії згідно моєї праці «Обережно – агенти Росії в Європі, або Зґвалтування – не найкращий спосіб отримання жертвою задоволення!» – виділення і примітка Г. М.)

   У Європейському агентстві з лікарських засобів повідомили, що провели переговори з виробником російської вакцини «Спутник V» (два тижні назад – Г. М.), але поки не отримали документів, необхідних для її затвердження».

   Незважаючи на перший «здобуток», Жозеп Боррель впевнено наступає на граблі й отримує другий «здобуток»!

                                                                  І «здобуток» третій

   Інтернет-ресурс «Еспресо» 5 лютого 2021 року оприлюднив замітку «Віталій Портников: з політичною шпаною не домовляються»: «Одна з головних тез, що її висунув Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на спільній пресконференції з очільником європейської дипломатії Жозепом Боррелем, – Євросоюз і Росія повинні домовитися про невтручання в справи країн пострадянського простору (виділено Г. М.).

   Російська пропаганда, зрозуміло, буде розповідати нам про конструктивність путінського Ріббентропа (Йоахім фон Ріббентроп – Міністр закордонних справ Третього Німецького Райху/нацистської Німеччини у 1938 – 1945 роках та зовнішньополітичний радник фюрера Адольфа Гітлера – Г. М.). Але все-таки хотілося б задати самовдоволеному Лаврову питання: а яким чином Європейський Союз втручається у справи країн пострадянського простору? Хіба одна з країн Європейського Союзу анексувала Крим? Хіба це військові однієї з європейських країн перебувають на Донбасі? Хіба це європейська країна направляє на Донбас конвої з «гуманітарною допомогою» (мій матеріал «Ето радость со слєзамі на глазах…»  – саме про події на Донбасі – Г. М.)? Хіба європейські країни визнали незалежність автономій Грузії і ввели на територію цієї країни свої армії? Хіба війська однієї з європейських країн перебувають на території Придністров'я? Хіба це європейські країни продавали зброю одночасно Вірменії та Азербайджану? Хіба європейські країни витрачають мільйони доларів на антидержавну пропаганду на територіях країн пострадянського простору? Хіба це європейські держави шантажують країни пострадянського простору за допомогою поставок газу і нафти, газового транзиту, поставок електроенергії? Хіба це Президент однієї з європейських країн говорив про території сусідньої держави як про «подарунок більшовиків» – або ж це Путін про «Новоросію»? Як Європейський Союз втручається у справи країн пострадянського простору?

   Як втручається Росія, ми вже знаємо. Росія – держава-вбивця. Росія – держава-агресор. Росія – держава-шантажист. Росія – держава-ґвалтівник. І чому потрібно дивуватися, що силовики Путіна тепер б'ють на вулицях російських міст мирних російських громадян  (вони протестують проти затримання владою російського націоналіста-імперіаліста Навального, істинне нутро котрого розкриває моя стаття «Яке їхало, таке й здибало!»  – Г. М.), а Лавров радить Боррелю звернути увагу на факти насильства на території самого Євросоюзу (тут неозброєним оком видно, що Лавров – цей поплічник Путіна – використовує методи німецьких нацистів, а нинішня Європа, ЄС зокрема, так і не зробила правильних висновків із діяльності Третього Німецького Райху, про що розповідає мій аналітичний матеріал «Мюнхен 1938 – Мюнхен 2015», та із перебігу Другої світової війни, включаючи своєрідні передумови її початку, що описує моя аналітично-дослідницька праця «80 років тому… Берлін – Мюнхен – Москва – Ґлайвіц – Вєлунь… Що далі?»  – Г. М.)? Дивуватися не треба (виділено Г. М.). Скоро ці силовики почнуть просто вбивати росіян, щоб уже ні у кого не було ілюзій, що з Путіним (характеристику йому дає моя публікація «Подякуймо Путіну…» – Г. М.) і Лавровим можна про щось реально домовитися.

   З політичною шпаною не домовляються. Кремль все одно обдурить (виділено Г. М.)».

   Але ЄС тупо цього не помічає (чому так відбувається видно із мого дослідження «Чи шльондра, чи імпотент – все одно біда!»  – Г. М.) та по-угодовськи хоче домовлятися з російською правлячою політичною шпаною, як у даному випадку із використанням Борреля, і за це отримує третій «здобуток»!

                                                 Й після нього – «здобуток» четвертий

   А все та ж «ЄП» 5 лютого 2021 року надрукувала звістку «Боррель розповів, що все ж поговорив з Лавровим про Україну»: «На спільній пресконференції після зустрічі з Лавровим Боррель не згадував про Україну, хоча раніше обіцяв (доказом цьому є наведене вище повідомлення МЗС України від 2 лютого 2021 року – виділення та примітка Г. М.), що під час візиту передасть російській владі незмінну позицію ЄС про підтримку територіальної цілісності і суверенітету України (мабуть боявся роздратувати Путіна, котрий просто ненавидить Україну: моя робота «Незалежна Україна? Маячня!» це демонструє – Г. М.).

   Перед візитом до Москви в ЄС заявляли, що Боррель буде говорити про ситуацію навколо ув'язнення Алексєя Навального, про ситуацію в Україні (після російської збройної агресії вона є непростою, але ЄС, допомагаючи Україні, мав би набагато сильніше протидіяти РОССіі, до чого закликає моя стаття «Ave  vita  – Г. М.), Сирії та Лівії. Водночас на брифінгу Боррель несподівано говорив більше про Кубу, ніж про Навального.

   Ввечері у п’ятницю після того, як стало відомо про рішення Москви вислати трьох дипломатів ЄС (цей ворожий акт Московського Кремля було показово здійснено, за твердженням видання «EUobserver», під час спільної пресконференції Сергія Лаврова й Жозепа Борреля, а це означає, що Лавров ухвалив його ще до її початку, чим продемонстровав повну зневагу РоССіі до Європейського Союзу, фактично привселюдно давши ляпаса ЄС: даний факт вкотре засвідчує, що ЄСівська угодовська політика задобрювання і умиротворення Москви має зворотній ефект, себто веде до ще більших агресивності, нахабства та зухвальства РоSSіі – Г. М.) за нібито їх участь у протестах на підтримку Навального, Боррель опублікував декілька твітів. У одному з них він розповів, що таки обговорив з Лавровим Україну (й що ж робити Києву на такому невтішному фоні відповідь дають мої дослідницькі праці «ЄС – Україна: безвіз, безліс чи безшанс? Український шанс – твердий курс на США і НАТО, як надвагому складову частину української мрії!»  та «Це теж нарешті дійшло!» – Г. М.)». Ось що Жозеп Боррель (Josep Borrell Fontelles) написав 5 лютого 2021 року о 18:29 на своїй Twitter-сторінці: «Я наполягав у нашій дискусії на необхідності повної реалізації Мінських угод і поваги територіальної цілісності України (і оце все?! – Г. М.). Ми також обговорили невирішені конфлікти у нашому спільному сусідстві, які слід вирішувати відповідно до Гельсінських принципів».

   А відносно видворення РоССієй дипломатів країн ЄС навіть Міністерство закордонних справ України 5 лютого 2021 року о 20:16 відреагувало краще, ніж Боррель: «МЗС України висловлює солідарність з дипломатами ФРН, Швеції та Польщі, яких Росія висилає з надуманих причин. Рішення РФ суперечить Віденській конвенції і є черговим прикладом брутального порушення Росією своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом (виділено Г. М.)» (Twitter: MFA of Ukrainе, 5 лютого 2021 року).

   Отакий вийшов четвертий «здобуток»! Й далі…

                         Підсумок про всі «здобутки» ЄС у Московії після візиту Борреля

   Найвлучніше, з моєї точки зору, на поїздку Жозепа Борреля до Москви відреагував редактор «ЄП» Сергій Сидоренко у своїй статті «Приниження замість примирення: як візит Борреля до Росії став історією ганьби ЄС» за 5 лютого 2021 року, тому я цитую її з мінімальнми скороченнями: «Цей візит від початку був суперечливим, і частина держав-членів  ЄС рекомендували від нього відмовитися, але лишилися в меншості. Бажання примирення та пошуку компромісу з Москвою у європейських столицях виявилися надто сильними  (а назва мого матеріалу «Отака справжня ціна західних антиросійських санкцій!» не потребує тут жодних пояснень – Г. М.), тож Жозепу Боррелю доручили поїхати до Москви (виділено Г. М.).

   Змінити це рішення  не допомогли навіть події у Росії після арешту Навального, де другий тиждень поспіль розганяють демонстрації та відбуваються безпрецедентні масові затримання.

   Москва перетворила зустріч із шефом дипломатії ЄС на сеанс приниження Євросоюзу (виділено Г. М.).

   Рівно на день його візиту до Москви тут призначили черговий суд над Навальним.

   Пресконференція Борреля і його російського колеги Лаврова була схожа на театр абсурду, де російські «журналісти» переконували ЄС у тому, що в Європі ситуація з правами людини ще гірша ніж в РФ, і навіть двічі прозвучала фраза «а у вас негрів лінчують». А на завершення зустрічі Росія оголосила про висилку трьох європейських дипломатів за очевидно фальсифікованими звинуваченнями (виділено Г. М.)… Причиною присвоєння цим дипломатам статусу persona  non  grata стало те, що вони відвідували акції на підтримку опозиціонера Алєксєя Навального, пояснили в МЗС РФ. Втім, для вузького кола європейців заява МЗС не стала новиною. Так, Високий представник ЄС Жозеп Боррель дізнався про висилку європейських дипломатів кількома годинами раніше, під час переговорів з Лавровим, і просив його переглянути це рішення, але без успіху.  «Звинувачення», що стали причиною цього кроку РФ – абсурдні. Покарані дипломати дійсно були на мітингу, але, звісно ж, не ходили з транспарантами, не чубилися з поліцією тощо, а спостерігали за мітингом, щоби звітувати до столиці про перебіг події у країні акредитації. А дипломати мають і навіть зобов’язані це робити! Ба більше, це є одним із їхніх основних завдань, і досі це не ставало причиною для висилки навіть у диктатурах на кшталт Білорусі (виділено Г. М.)

   Цієї п’ятниці Євросоюз програв Росії у дипломатичному матчі, але не факт, що усвідомив це. Бо мета Парижа з Берліном та те, чого прагне досягти Москва, – принципово відмінні.

   Європейські столиці відрядили до Москви шефа дипломатії ЄС для того, щоби продемонструвати, що Європа не закриває вікно для діалогу навіть за нинішніх складних умов. Очільники європейських МЗС доручили Жозепу Боррелю передати російському керівництву, що їхнє засудження Брюсселем ув’язнення Навального, побиття демонстрантів тощо залишиться, але це не має зупиняти співпрацю між РФ та ЄС у інших питаннях  (як от газових, про що йдеться в моєму аналітичному дослідженні  «Скріпальскоє дєло і двоякість дій Заходу. Так – правильній позиції Президента України! Ні – непрофесіоналізму його владних соратників!»  – Г. М.).  От тільки в Росії це прочитали зовсім інакше.  «Прагнення до діалогу»  з боку ЄС Москва вважає ознакою слабкості.  А коли опонент дає слабину, її необхідно використовувати.

   Боррель, до слова, зробив під час переговорів ще одну поступку – він припустив затвердження у ЄС російської вакцини від коронавірусу «Sputnik  V» (виділено Г. М.).

   Але в Москві вирішили підштовхнути колег до наступних кроків. А заодно продемонструвати, що сама Росія на зустрічні кроки поки не готова. Елементом такої стратегії стала заява Лаврова про висилку трьох дипломатів. Але цього було мало: у МЗС РФ вирішили «затролити» свого європейського колегу на спільній пресконференції.

   …речниця Лаврова Марія Захарова перш за все надала слово «журналісту» з пропагандистської інформагенції Sputnik. Його запитання Боррелю було більше схоже на промову, тривало понад 3 хвилини і зводилося до наступного: ЄС не має права піднімати питання Навального, адже у самому ЄС системно порушують базові права людей, свободу слова тощо. «Мене непокоїть ситуація з правами та свободами в Євросоюзі», –  наголосив він (оце – приклад мерзотника й брехуна вищого ґатунку, адже у ЄС права людини та свобода слова віднесені до основоположних, недоторканних категорій – Г. М.)

   Ту ж тему продовжила представниця газети «Коммерсант», запитавши Борреля про те, чи має ЄС моральне право критикувати розгон демонстрантів у Росії на фоні жорстких розгонів мітингів у ЄС. Втім, вона звернулася і до Лаврова із питанням про те, чи не видається очільнику МЗС РФ, що це схоже на радянський анекдот про те, що у СРСР була універсальна відповідь на всі закиди США: «А у вас негрів лінчують».

   Навряд чи Боррель зміг зрозуміти цей специфічний жарт, навіть попри те, що його згодом повторив Лавров. Та для російського Міністра це стало лише приводом розповісти про «звірства» європейських та американських правоохоронців і додати: Росія не сприймає жодних претензій щодо придушення протестів, бо в РФ «і близько нічого схожого не відбувається», та що російські правоохоронці, мовляв, на пов’язаних із Навальним протестах взагалі не вдавалися до застосування сили (Лавров бреше на весь світ, незважаючи на продемонстровані ЗМІ шокуючі факти зворотнього – Г. М.).

   Боррель на ці твердження не відреагував, та й загалом – і це найбільша несподіванка – під час пресконференції уникав коментарів щодо Навального та розгонів мітингів, обмежуючись лише короткими фразами про занепокоєність. Словом, цю пресконференцію він розгромно програв російському колезі.

   «Жодних здобутків, втрачені можливості та репутація, що похитнулася. І три втрачених дипломати».  Так коротко підбив підсумки візиту Борреля до Москви очільник МЗС Литви Габріеліус Ландсбергіс (виділено Г. М.)

   Чи не найточнішою стала заява ексгенсека НАТО Андреаса Фог Расмуссена: «Мені подобається Боррель, але його візит до Москви був хибним рішенням. (Ми побачили, що) він стоїть поруч з Лавровим у той час, як той висилає трьох європейських дипломатів, просуває вакцину «Спутнік»  та розкидується пустими словами про права людини та Навального. ЄС може робити геополітику краще. А Путін реагує на силу, а не на твіти (моя публікація  «Московітскій дружбан – собача людина чи людина-собака, або Homo putinus»  демонструє, ким він є – Г. М.)» (виділено Г. М.)

   На пресконференції Боррель ані словом не згадав про Україну, навіть коли мав нагоду це зробити у відповідях на запитання. І це – попри те, що напередодні поїздки у ЄС запевняли, що це буде однією з головних тем переговорів. Лише після візиту він у окремому твіті запевнив, що все ж поговорив з Лавровим про Україну (підтвердження цим словам дає четвертий «здобуток» – Г. М.). Втім, навіть з цього повідомлення складається враження, що це була радше «ритуальна розмова».  І це, схоже, стає нашою новою реальністю (відштовхуючись від неї, українська влада зобов’язана робити все необхідне для найшвидшої повноправної євроатлантичної та європейської інтеграції України, на чому наголошує моя аналітично-дослідницька робота «Оце «життя», або Інтеграція від інтеграції різниться» – примітка й виділення Г. М.)

   …те саме просто зараз відбувається з питаннями порушень прав людини в Росії, які стають жертвою бажання європейських столиць «продовжувати діалог, незважаючи на розбіжності». До речі, саме ці слова вжила Ангела Меркель (ще один «борець» із агресивним російським імперіалізмом та експансіонізмом – Г. М.), коментуючи висилку з Росії німецького дипломата.

   Словом, все складається якнайкраще  для РФ. Руйнування ще однієї «червоної лінії Євросоюзу»  проходить за планом (виділено Г. М.)».

                                               І ще – реакція на «зобутки» ЄС/Борреля,

                                                   але вже офіційної посадової особи

   Про неї 7 лютого 2021 року повідомила «ЄП» своєю інформаційною заміткою «Глава МЗС Естонії жорстко розкритикувала шефа дипломатії ЄС за візит до Москви»: «Міністр закордонних справ Естонії Ева-Марія Лійметс засудила візит Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля в Москву, зазначивши, що час для цього візиту було обрано невдало…

   «Також хотілося б, щоб на тій же пресконференції ЄС чітко засудив тривалу російську агресію на сході України, анексію Криму і торпедування Мінських договорів Росією. На жаль, цього не сталося»,– додала вона.

   За оцінкою Лійметс, сумнівні також привітання Росії з вакциною «Спутник V»  як видатним досягненням в ситуації, де вакцину оголосили готовою ще до проходження третьої стадії досліджень і з урахуванням ворожого ставлення самої Росії до західних вакцин (це стало другим «здобутком» Борреля – Г. М.)».

                                         Й на кінець – пізнє прозріння Жозепа Борреля

    Його нам оповістила 8 лютого 2021 року «ЄП», оприлюднивши звістку «Шеф дипломатії ЄС визнав провал своєї зустрічі з Лавровим та обіцяє наслідки»: «Про це йдеться у блозі Борреля за результатами зустрічі…

   «Агресивно влаштована пресконференція та висилка трьох європейських дипломатів під час мого візиту свідчать про те, що російська влада не хотіла скористуватися цією можливістю для більш конструктивного діалогу з ЄС (виділено Г. М.)

   Я планував цю поїздку, щоб передати позиції ЄС та наголосити на наших основних занепокоєннях, а також перевірити, чи можемо ми в деяких сферах, де наші інтереси сходяться, спробувати співпрацювати та почати формувати певну довіру. На жаль, у самому кінці нашої зустрічі ми дізналися через соціальні мережі про висилку трьох дипломатів ЄС за необґрунтованими твердженнями… Я попросив Міністра Лаврова скасувати це рішення, але безрезультатно…

   Моя зустріч з Міністром Лавровим та сигнали, надіслані російською владою під час цього візиту, підтвердили, що Європа та Росія віддаляються. Здається, Росія поступово відключається від Європи і розглядає демократичні цінності як екзистенційну загрозу (виділено Г. М.)

   Як завжди, наступні кроки вирішуватимуть держави-члени, і так, вони можуть включати санкції. Й ми також маємо ще один інструмент у цьому відношенні завдяки нещодавно затвердженому режиму санкцій ЄС щодо прав людини».

   Ознайомившись із оцим пізнім прозрінням Жозепа Борреля, складається враження, що він живе в іншому світі, де невідомо про розв’язану РоССієй майже семирічну війну проти України, де невідомо про втручання Москви у внутрішні справи країн ЄС, де невідомо про вбивства чи, до щастя, окремі невдалі спроби вбивства неугодних Московському Кремлю людей, де невідомо про загарбницько-експансіоністську політику Московії на Кавказі, в Молдові, на Близькому Сході та де невідомо про масове порушення прав людини у самій РоSSіі. Це – лише політична короткозорість Борреля чи щось набагато гірше?!

                                    І ось – реакція Москви на прозріння Жозепа Борреля

   ЇЇ суть стала відомою 8 лютого 2021 року завдяки «ЄП» з її повідомлення «МИД РФ заявил о контрасте заявлений Борреля в Москве и Брюсселе»: «С удивлением ознакомились с оценками Борреля итогов визита, они сильно контрастируют с его заявлениями, данными на прессконференции в Москве» (виділено Г. М.), – указали в дипведомстве.

   В МИД РФ отметили, что Боррель «имел все возможности сразу же дать собственную оценку» визита на итоговой прессконференции с главой МИД РФ Сергеем Лавровым, что и было сделано. Российская сторона, заявили в ведомстве, прокомментировала итоги переговоров в присутствии Борреля.

   «Никто его не ограничивал ни  во  времени, ни в формате. Возможно, после прилета в Брюссель главному евродипломату объяснили, как нужно было расставить акценты, но тогда это только подтверждает, как и кем на самом деле формируется политика ЕС»,– отметили в МИД РФ» (виділено Г. М.).

   Цими словами РоССія ще раз принизила Жозепа Борреля, а в його особі, як Високого представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, – весь Європейський Союз, а з іншого боку показала покірність та плазування Борреля перед Москвою: й як би він по-всьому не коментував свої переговори із Лавровим, факт залишається фактом – візит був провальним і став цей візит таким через його – Борреля – гнилу позицію й тому він не повинен і надалі обіймати свій пост!

                                                           А тепер – короткі висновки

   Усі перелічені угорі «здобутки» ЄС у Московії показують, що Європейський Союз ще не зазнавав такого приниження від РоSSіі – приниження публічно-показового, – як під час офіційного візиту Жозепа Борреля до Москви, – не допомогло навіть нехтування карантином, тобто фактичне визнання зі сторони ЄС РоSSіі переможцем над коронавірусом, та принизливе вихваляння Боррелем не доведеної до ума російської вакцини «Спутник V», котрою й сам Вєрховний правітєль – фюрер-вождь РоССіі Путін не вакцинувався: Жозепу Боррелю байдуже, що закупівля іншими державами, в тому числі членами ЄС (на жаль, Угорщина це вже зробила: про її палку «любов» до України розповідає мій дослідницький матеріал «Друзі» України? Угорський та польський зрізи»), російської вакцини означає одночасне фінансування російських вооружонних сіл, себто неоголошеної неспровокованої війни РоSSіі проти України разом із посиленням російської збройної агресії на українській землі і продовженням вбивства українських людей та зміцненням російської окупації частини української території! Тому й закупівля Україною «Спутника V» є неприпустимою за будь-яких умов, а ПОСТАНОВА Кабінету Міністрів України «Деякі питання державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під зобов’язання для екстреного медичного застосування» від 08 лютого 2021 р. № 95, котра  забороняє використання українською стороною російської вакцини, є абсолютно правильною (про боротьбу ж української влади з коронавірусом загалом розказує моя аналітична публікація «Ідіоти!»)!!!

   І подєлом єму, як кажуть московити, єму – Європейському Союзу, вірніше – його слабким керівникам (бо вини самого ЄС, як гідної міжнародної організації, тут немає), – за їхню недолугість у відносинах із Московським Кремлем, за їхню угодовську політику задобрювання й умиротворення російського агресора, за їхнє колєнопрєклонєніє перед московитським ворогом, котрий ненавидить лютою ненавистю Європейський Союз і весь демократичний Захід, за їхнє – керівників ЄС – ледь не слізливе випрошування ще ширшого, ніж є зараз (до речі, воно – зовсім не мале), співробітництва навіть на тлі тих безчинств, які коїть РоSSія в себе вдома та поза своїми межами на територіях інших суверенних держав, включаючи європейські! Й даремно просять, бо ж Москва слєзам нє вєріт (©)! Москва, Московія – РоССія, її нинішній вождь Путін, як і його попередники, вірили, вірять та будуть вірити тільки силі: лише жорсткість і сила Європейського Союзу, його здатність відчутно економічно дати по зубах Московії, до прикладу заблокувати розвиток її нафтового комплексу і заставити Німеччину назавжди припинити добудову газогону «Північний потік – 2» (адже він завдає удару в спину Україні, що показує моя праця «Західно-російські топтання по українських кістках, включаючи Страсбурзьку змову, продовжуються, або Януковичу – смерть і Кучмі – тюрма!»), приведе до тями знахабнілу від вседозволеності РоSSію!

   Й може хоч тепер до керівництва ЄС дійде, хоча я у цьому сильно сумніваюся, адже Московський Кремль фактично відкритим текстом  посилає на х… його – керівництво, – а воно все одно преться до Московії зі своїми пропозиціями конструктивного діалогу та співпраці! Той же Жозеп Боррель навіть після такого нечуваного досі свого приниження Москвою каже («ЄП»: «Шеф дипломатії ЄС визнав провал своєї зустрічі з Лавровим та обіцяє наслідки», 8 лютого 2021 року): «Здається, Росія поступово відключається від Європи і розглядає демократичні цінності як екзистенційну загрозу». Йому здається… Та РоССія ніколи по-справжньому й не підключалася до неї, бо Московія дійсно «…розглядає демократичні цінності як екзистенційну загрозу» для свого подальшого існування у вигляді останньої імперії в світі з експансіоністською зовнішньою політикою, черговим доказом чого є наступні слова: «В Кремле Украину объявили территорией «русского мира» (виділено Г. М.). Об этом журналистам заявил пресс-секретарь Президента России Дмитрий Песков в ответ на просьбу собственного корреспондента УНИАН в РФ подробнее рассказать о темах, которые обсуждались на заседании Совета безопасности под руководством Владимира Путина.

   «Здесь Путин сказал о профильном вопросе, который был на повестке дня, – это дела «русского мира». Да, «русский мир» был, остается и будет оставаться приоритетной темой для российского государства. Защита этого мира, развитие отношений с этим миром и различные механизмы поддержки этого мира», – сказал Песков  (про корені даного «міра» можна дізнатися із мого дослідження «Золота Орда, Московська (урядова) православна церква і «русскій мір» – примітка й виділення Г. М.).

   На уточняющий вопрос УНИАН, является ли Украина для Кремля «русским миром», он сказал: «Безусловно, в Украине живет очень много русских и русскоговорящих, они все относятся к «русскому миру»… Мы знаем, что такая линия – на отрицание этой общности – имеет место в Украине, но нам это не нравится»(виділено Г. М.).

   На еще один вопрос УНИАН, какие методы будут использоваться для продвижения «русского мира» в Украине, Песков сказал, что речь идет о «мягкой силе». По его словам, Россия (насправді Моксель – Московія, як демонструє мій матеріал «Вперед – у минуле!» – Г. М.)«никогда не использует методы, которые противоречили бы международному праву» (Пєсков – безсоромний, цинічний брехун: Україна вже сьомий рік відчуває на собі, що таке «русскій мір» і «м’яка сила» для його нав’язування українському суспільству зі сторони Московії та дотримання РоССієй міжнародного права після тимчасової окупації нею українських Криму, Севастополя й окремих районів Донецької і Луганської областей – примітка й виділення Г. М.)» (УНІАН: «В Кремле заявили, что будут «мягкой силой» продвигать «русский мир» в Украине», 8 лютого 2021 року)!

   Читайте закінчення статті – Ч. 2.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте