За лаштунками працевлаштування. До чого треба готуватися? Ч. 5

                                                             Читайте початок статті, Ч. 2, Ч. 3, Ч. 4.

   На перший погляд, ситуація безвихідна і отримувати більшу зарплату сьогодні просто неможливо. Однак не варто засмучуватися. Підвищити свій дохід можна. Головне – знати, що саме необхідно зробити, впевнено йти до своєї мети та не впадати у відчай при перших невдачах.

   Не будемо розглядати найпростіший спосіб підвищення доходу – пошук підробітку. Це найбільш невигідний варіант, як з точки зору співвідношення «витрачений час – отриманий дохід», так і враховуючи можливість приділяти час сім'ї, хобі та відпочинку.

   Зупинимося на двох варіантах – підвищення окладу на поточному місці роботи й отримання більшої зарплати з переходом на нову роботу.

   Головне правило, яке допоможе отримувати більше, – це розуміння того, що ніхто не буде платити великі гроші просто так, «за гарні очі». Якщо ви цінний працівник, який забезпечує щомісяця вагомий внесок у бізнес-результати компанії; якщо ви розумієте, що співробітники з аналогічним набором компетенцій та навичок коштують на ринку більше, сміливо просіть прибавку. Ініціативність – це перший крок на шляху до підвищення зарплати. Необхідно озвучити босу свої фінансові побажання і аргументувати, чому компанія повинна платити більше за вашу працю. В якості аргументації підійдуть показники KPI, які показують підвищення ефективності вашої роботи з кожним кварталом; отримані додаткові знання, які можуть вплинути на вашу результативність; докази підвищення вашої відповідальності та ініціативності. Ви повинні окреслити для себе перспективи свого кар'єрного розвитку, обговорити їх з керівництвом і довести, що ви можете зробити більше за більшу суму фінансової компенсації.

   Проте в жодному разі не шантажуйте керівництво тим, що вас переманюють в іншу компанію та пропонують більший рівень заробітної плати. Набагато ефективніше в процесі отримання надбавки до зарплати спрацюють довірчі відносини з вищим менеджментом і безпосередніми керівниками.

   Якщо ж на нинішньому місці у вас дійсно немає можливостей для кар'єрного зростання  та підвищення зарплати, то змінюйте роботу. Безумовно, це пов'язано з проблемами. Сьогодні конкуренція на робоче місце досить висока, термін пошуку роботи становить приблизно півроку, а нові робочі місця відкриваються не так активно, як до кризи. Проте в цій ситуації є й хороша новина! Кваліфіковані кадри навіть в кризу залишаються в ціні, і їх охоче беруть на роботу успішні компанії.

   При зміні роботи перш за все необхідно оновити своє резюме, вказавши реальні досягнення на попередньому місці роботи, отримані додаткові знання, а також додавши до нього фрази, які вас «продадуть». Не вказуйте в розділі «досвід роботи» функціональні обов'язки, які ви виконували. Вони нічого не скажуть про те, наскільки ви ефективний співробітник. Набагато корисніше вказати цінність, яку ви принесли колишнім компаніям. Бажано, щоб вона була виражена в кількісних показниках – відсотках, цифрах, іменах залучених клієнтів. На співбесіді не називайте мінімальну зарплату, за яку ви погодитеся працювати. Однак і не завищувайте планку – у всьому потрібно знати міру. Оптимально – надбавка 20% до тієї зарплати, яку ви отримували на попередньому місці роботи.

   Адекватно оцінюйте свою вартість на ринку праці та демонструйте свою цінність для роботодавця. Успіхів вам в отриманні більшої зарплати!

                                          VІ. Професії майбутнього: якою буде робота через 10-15 років

   Сучасний світ змінюється настільки швидко, що людство ледве встигає реагувати на виклики часу. Те, що кілька років тому здавалося неможливим, сьогодні стає реальністю. Розвиток технологій, відкритість кордонів, необхідність шукати на ринку вільні ніші примусили «білих комірців» освоювати нові навички й знаходити для себе нові заняття. Які професії будуть затребувані через десять-п’ятнадцять років, розбирався Міжнародний кадровий портал HeadHunterУкраїна.

   На сьогодні спеціалісти в галузі ринку праці відзначають кілька напрямків, які слід враховувати, коли йдеться про професії майбутнього.

    Перше – розвиток інформаційних технологій. Сьогодні бізнес у багатьох галузях «пішов» у інтернет. Наприклад, просування товарів і послуг, підбір персоналу й фінансові операції тепер здійснюються через всесвітню мережу. У зв’язку із цим сучасні «білі комірці», окрім професійних навичок, активно освоюють нові інструменти роботи в мережі.

   Друге – крос-функціональність. У сучасному світі на вагу золота спеціалісти, які працюють «на перетині» професій. Багато компаній прагнуть сформувати команди професіоналів, що володіють знаннями відразу в кількох галузях. Такі співробітники можуть планувати свої дії з врахуванням діяльності колег, чудово розуміють, яким є внесок кожного в спільний проект, а також відкриті до нового досвіду й готові навчати інших.

   Третє – мобільність. Експерти стверджують, що сьогодні часта зміна місця роботи й навіть сфери діяльності є нормою. Освіта, яку отримують молоді люди, часто не визначає вид занять, і те, чим вони займаються зараз, не стане для них роботою всього життя. Американські дослідники припускають, що незабаром «білі комірці» зможуть опанувати до 10-14 професій до 38 років.

   Четверте – зростання кількості позаштатних співробітників. Доступність інтернет-технологій робить можливою роботу на відстані. Компанії все частіше залучають співробітників «під проект», економлячи на оренді приміщень й обладнанні офісів. У майбутньому кількість фрілансерів буде лише зростати.

   П’яте –потреба в «універсальних солдатах». Незалежно від того, в якій сфері працює людина, на перший план вийдуть її універсальні здібності. Цінуватимуть спеціалістів, які володіють кількома іноземними мовами, знають основи менеджменту, маркетингу й фінансів. Дослідники відзначили, що кожних два роки кількість інформації в світі зростає більш ніж удвічі. У зв’язку з цим буде збільшуватися потреба в професіоналах, що вміють працювати з big data. Не виключено, що найбільш перспективні спеціалісти почнуть вивчати програмування, щоб спілкуватися з IT-шниками однією мовою.

   Із врахуванням цих тенденцій можна стверджувати, що через п’ять-десять-двадцять років більшість галузей зазнають переформатування і ринок праці буде виглядати дещо по-іншому.

   У першу чергу, неможливо уявити сучасний світ без IT-спеціалістів, професія яких є найбільш перспективною. Але й тут, на думку експертів, відбудуться помітні зміни. Наприклад, крім популярних зараз розробників та геймерів, з’являться такі професії, як дизайнер віртуальних світів, проектувальник нейроінтерфейсів, цифровий лінгвіст, організатор інтернет-спільнот, мережевий юрист і спеціаліст із кібер-безпеки.

   Також актуальними будуть інженерні спеціальності, без розвитку яких неможливий науково-технічний прогрес. Розуміючи, що запас природніх копалин обмежений, учені роблять ставку на альтернативні джерела енергії. Тут на допомогу прийдуть архітектор енергонульових будинків, який спроектує енергетично автономні будівлі, або будівельник «розумних» доріг, який створить дорожнє покриття з датчиками контролю стану асфальту, а також наладчик енергомереж.

   У цілому світі дуже гостро постає питання вичерпності природних ресурсів, забруднення оточуючого середовища та нестачі якісних продуктів харчування. Тому в майбутньому екологи і спеціалісти агросектора будуть вимушені об’єднати свої зусилля для вирішення цих проблем. З’являться такі професії, як урбаніст-еколог, сіті-фермер (вирощування овочів у міському середовищі) та спеціаліст із подолання екологічних катастроф.

   Не здадуть свої позиції професії, що пов’язані з маркетингом і продажем. В умовах перенасиченості ринку товарами та послугами маркетологам і рекламникам завжди знайдеться робота. Перевершити їх зможуть хіба що спеціалісти в галузі сервісу. Салони краси, ресторани та фітнес-зали стануть невід’ємною частиною суспільства споживачів.

   У зв’язку із розвитком небезпечних захворювань і з’явою нових штамів вірусів  незамінними залишаться медики та епідеміологи. Експерти прогнозують появу вузькопрофільних спеціалістів, зокрема таких, як генетичний консультант, молекулярний дієтолог, консультант зі здорової старості й проектувальник ПЗ для медичного обладнання.

   Учені все частіше схиляються до думки, що сучасне суспільство – це суспільство ризиків. Тому буде зростати потреба в аналітиках, бізнес-консультантах і форсайтерах. Представникам цих професій належить відстежувати тенденції в економіці, фінансах, транспортній галузі й складати аналітико-прогностичні звіти. Також зросте значущість управлінців, які будуть втілювати антикризові програми, налагоджувати співпрацю з інвесторами та держорганами.

   Нестабільність, наростання ризиків і поява нових викликів відобразяться на емоційному та психічному стані людей. Проте на зміну звичайним психологам і психотерапевтам прийдуть спеціалісти із сімейної траєкторії розвитку, медіатори соціальних конфліктів, бізнес-коучі та персональні бренд-менеджери.

   Зміни в технологіях іспособі життя потягнуть за собою трансформації практично в усіх сферах людської діяльності. Будуть з’являтися нові напрямки таспеціальності.Роботодавці почнуть посилено полювати за талантами. Система освіти навряд чи зможе реагувати на стрімкі зміни, і університети втратять монополію на знання. Значитьна перший план вийде ідея безперервної освіти тасамонавчання в процесі роботи.

   Освічене, виховане, заможне, добре захищене суспільство набагато менш схильне до різноманітних інформаційних маніпуляцій свідомістю, зокрема й з поза меж країни. Тому для української влади відповідне реформування освітньої галузі задля покращення освіченості людей, заохочення їх до постійного самовдосконалення, постійне зростання рівня життя громадян повинні стати, поруч із високим фінансуванням національної безпеки і оборони, одними з найважливіших пріоритетів у подальшій діяльності, щоб завдяки цьому український народ зміг назавжди позбутися «ватних» пострадянських пережитків минулого (зверніться до моєї статті «Про «вату» в головах!»), які, на жаль, після 24 років Незалежності України (читайте мою публікацію «Хіба можна розчаруватися в Україні?!»)  ще міцно тримають у своєму полоні значну його частину.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте