Фільтрація, або Таких "правоохоронців" - на мило!


                          

   Любителі футболу добре знають гасло «Суддю – на мило!». Воно звучить на наших стадіонах кожен раз, як тільки суддя в полі або його помічники припускаються, на думку вболівальників, помилок чи навмисно «вбивають» одну з команд. Гасло стало настільки популярним, що часто зустрічається і в інших видах спорту, здебільшого ігрових.

   Масова обструкція спортивних суддів за погане суддівство з боку глядачів на аренах добряче псує нерви таким «арбітрам». За відверті помилки спортивні контрольні органи їх відсторонюють від обслуговування матчів, дискваліфіковують, а інколи інші органи разом з іншими суддями (правоохоронна система) притягують їх вже до іншої відповідальності.

   Таких же покарань заслуговують більшість суддів всієї судової системи України, які вершать «правосуддя» її іменем і не гребують нічим, беручи хабарі та облаштовуючи собі панське життя за рахунок обкрадених українських громадян. За гроші вони навіть відпускають під заставу або присуджують домашній арешт відвертим бандитам, грабіжникам, сепаратистам, терористам, агентам російських спецслужб, котрі воюють проти української державності, зокрема на Донбасі. Таких «суддів» дійсно треба відправляти на мило. І цим мали б займатися правоохоронні органи, – Служба безпеки України (СБУ, орган спецпризначення), Міністерство внутрішніх справ (МВС) України, Генпрокуратура України (ГПУ), розірвавши існуюче до тепер грішне коло кругової поруки, завдяки продажності, в українській владно — правоохоронно — суддівській системі.   

   Оскільки на Донеччині та Луганщині проводиться антитерористична операція (АТО), в дійсності – справжня війна асиметричного типу Росії проти України (доказом є те, що в Донбасі ведуться справжні загальновійськові бої з досить чисельним ворогом, а не лише знищення (нейтралізація) купки терористів — сепаратистів, в результаті яких, на жаль, гинуть люди (мирні – від рук бандитсько — сепаратистсько — терористичної погані): найбільші втрати несуть Збройні Сили України (ЗСУ), значно менші – Національна гвардія України і міліція, підпорядковані МВС, та Держприкордонслужба (ДПС) і зовсім малі – СБУ, хоча саме ця спецслужба керує і проводить АТО), а Росія вже окупувала наш Крим та прагне контролювати всю Україну або принаймні південно — східні області, тоСБУ, МВС, ГПУ разом з ДПС і Управлінням державної охорони (УДО) (дві останні структури – теж правоохоронні органи спецпризначення) мають діяти за законами воєнного часу (ЗСУ – само собою, хоча воєнний стан не введений навіть на Донбасі), щоб не дозволити російській та проросійській заразі розповзтися по всій Україні і далі на захід в Європу, де також, як не прикро це констатувати, вистачає різноманітних, впливових чи не дуже, посібників російського імперіалізму, дволиких, запливши жиром, цинічних та продажних.

   Події останнього часу в Україні підтверджують ці мої висновки: диверсії, рейкові війни, вбивства чи замахи на вбивство посадових осіб – противників російської агресії, вербування проросійської агентури, блокування доріг, перешкоджання мобілізації до нашого війська (навіть за межами зони АТО), захоплення заручників, тероризування і вбивства мирних жителів, виведення з ладу різних об’єктів народного господарства, мінування житлових будівель, промислових споруд, установ (часом – фіктивне, з масовим розголошенням для нагнітання психозу), неодноразові спроби розповсюдження проросійських агіток в центральних та західних областях, поширення брехні, страху і паніки серед наших людей, залякування – цей терористичний набір з Донбасу Москва поступово намагатиметься реалізовувати на інших українських територіях. Мета Росії – перетворити Донеччину та Луганщину в «чорну діру», зруйнувавши інфраструктуру, а решту України максимально дестабілізувати, щоб наша Батьківщина всі ресурси і вигоди від євроатлантичної та європейської інтеграції витрачала тільки на відновлення зруйнованої інфраструктури, а не на всеосяжні реформи і підняття стандартів життя українців до рівня розвинутих західних країн. Росії не потрібна успішна, європейська Україна, яка б своїм прикладом спокушала росіян боротися за своє краще, гідне життя.

   Тому СБУ, при взаємодії з іншими правоохоронними органами та їхньому повномусприянні, має бути готовою протистояти цій асиметричній (гібридній) війні Росіїпроти України, у якій терористично — наркотичні організації — спрути, бандформування «ДНР» і «ЛНР» («Новороссія») є тільки видимими інструментами з маси багатьох інших російських способів широкої дестабілізації ситуації в Україні. Йдеться про невидиму боротьбу специфічними (контррозвідувальними) методами (а не тільки про збройну боротьбу в зоні АТО) нашої спецслужби разом з рештою українських правоохоронних структур проти російського ворога та його агентури на нашій території. Ще три місяці назад я про це писав у своїй статті «Меморандум – Резолюція – Постанова – Заява = ?» і надсилав пропозиції окремим українським високопосадовцям. Реальних кроків у цьому напрямку щось не помітно… Терористи «Стрєлок», «Бєс», «Абвєр» та інші їхні керівні поплічники, які вільно перетинають наш державний кордон і пересуваються Донбасом, куди їм заманеться, до цього часу не знищені, не те, що затримані. Де наші спецслужби та правоохоронці, де підрозділи спецпризначення СБУ, МВС, Національної гвардії України і, зрештою, ЗСУ (хоча останні вже показували свою добру фаховість та результативність в зоні АТО)? Нейтралізація керівників бандформувань в першу чергу – це питання професійної придатності, гордості і честі вказаних структур.  

   Російськими спецслужбами та правоохоронцями зараз обговорюється план можливого проведення спецоперації в Україні їхніми силами спецпризначення для затримання наших високопосадовців, проти яких Москва порушила кримінальні справи у зв’язку з АТО, і примусової доправки їх на територію Росії для організації судилища над ними за те, що вони на своїй рідній землі посміли боротися проти російської агресії. Без дозволу Путіна уявити подібні обговорення в його вотчині неможливо. Отакі росіяни, в переважній більшості, – Каїнові діти!

   Українські спецслужби мають завадити реалізації зазначеного високоймовірного російського плану. А з іншого боку, вони змогли б провести таку ж, тільки дзеркального виду, спецоперацію, зокрема щодо Міністра оборони Росії, керівника Прикордонної служби ФСБ Росії, Директора ФСБ Росії – основних виконавців російського збройного вторгнення в Україну та кучмівських посіпак Бакая, Білоконя і Януковича з компанією? Українські спецпризначенці на це здатні? Хочеться вірити, що здатні… Подібне важко сказати про їхніх начальників.   

   СБУ потрібно терміново пропустити через сито фільтрації в розрізі благонадійності весь спецрезерв, хоча, втікаючи разом з Януковичем та найближчим його оточенням до Росії, колишній Голова СБУ Якименко, котрого після призначення свого часу Головою дуже хвалив нині відставний, здавалось би справжній український патріот, генерал — лейтенант СБУ, списки людей спецрезерву міг також вивезти до Росії. Надіюся, що не такі уже й чисельні українські патріоти в нашій спецслужбі зберегли у себе принаймні копії цих списків, якщо їх дійсно вивезли. Вказаний спецрезерв формувався як з кадрових чекістів, згодом СБУшників, так і з тих, хто проходив службу у військах спецпризначення, морській піхоті, повітряно — десантних військах, військах урядового зв’язку та інших родах військ, отримавши фах, потрібний для активних дій на окупованій території чи в тилу ворога поза зоною окупації.

   СБУ необхідно також профільтрувати всі партії, громадські організації, всіх вчителів, лікарів, людей інших спеціальностей, ветеранів афганської війни, ветеранів розвідок, КГБ – СБУ, міліції, прокуратури, прикордонної служби, збройних сил, повітряно — десантних військ, морської піхоти, військ спецпризначення і підрозділів спецпризначення СБУ та МВС, УПЦ МП, переселенців з Донбасу, всіх тих, хто перебував і перебуває на тимчасово окупованій території, за винятком відомих громадськості борців з російською загрозою за допомогою зброї чи іншими способами та їхніх помічників з усієї України, щодо наявності серед них симпатиків російського окупанта. Його прихильникам – місце у тюрмі!    

   До речі, Україні, після проведення загальної люстрації (фільтрації), требаповернутися до формування спецрезерву з українських патріотів відповіднихвійськових спеціальностей, готових у потрібний час (разом з деякими регулярнимичастинами, зокрема спецпризначення,  різних силових структур) до партизансько — диверсійної боротьби проти будь — якого агресора – ворога нашої державності навіть на його території, яке припинилося кілька років назад. Якби українські спецслужби оперували надійним, державницьким спецрезервом, то ситуація в Криму і на Донбасі була б зовсім іншою. Для цього треба було зовсім мало – щоб ці спецслужби та інші українські силові структури очолювали і працювали в них люди з належними фаховими знаннями, для яких Україна – рідна мати, а не тільки територія для власного збагачення, часто ще й сумнівними способами.

   Гласними і негласними методами СБУ має вичистити від російської агентури, зрадників усіх мастей свої ряди діючих співробітників, а також спільно з іншими правоохоронними органами – владу зверху донизу, лави МВС разом з Національною гвардією України (НГУ), ГПУ, ДПС, УДО, Міноборони (МО), Генштабу (ГШ) ЗСУ, розвідок, ЗСУ, структури оборонно — промислового комплексу, народного господарства по всій території України, інакше російська ракова пухлина та її «п’ята колона» зачаїться на певний період, а потім знову активізується за вказівкою Москви, щоб не дати можливості українському народу налагоджувати собі гідне життя за високими стандартами демократичного світу, зокрема європейської спільноти. Успіх України – це смерть агресивної, шовіністичної Росії на чолі з чекістом Путіним і їхніх марень про відродження імперії. А Успіх України можливий лише в євроатлантичному (НАТО) та європейському (ЄС), демократичному, правовому, заможному просторі, а не в євразійському, авторитарному, постординському, злиденному просторі, вірніше – клітці.

   СБУ має провірити всю мережу кінотеатрів, книговидання і розповсюдженнядрукованої продукції, всі засоби масової інформації (ЗМІ), електронні також, що діють на нашій території: як вони себе поводили в роки правління бандитського, внутрішньоокупаційного режиму Януковича, під час Революції Гідності на Майдані, після повалення цього режиму, в період окупації Криму Росією та здійснення нею збройної агресії на сході України, які передачі і фільми демонстрували. Якщо будуть встановлені факти колабораціонізму з ворогами української державності, то такі структури та ЗМІ треба закрити, а їхніх співробітників притягнути до відповідальності залежно від ступеню вини. Під негайну перевірку мають потрапити всі соціальні мережі в Україні, між ними і блогові: часто в них можна натрапити на ворожі, антиукраїнські публікації самих жителів України із закликами на підтримку російського вторгнення на нашу землю. Авторів таких «творів» треба виловлювати і притягати до кримінальної відповідальності.

   Українським громадянам, які бачать свою Батьківщину незалежною, європейською країною, необхідно порвати з усіма російськими соцмережами. Про небезпеку подальшого користування ними навіть СБУ нарешті заявила. Мало того, що всі ці мережі знаходяться під ковпаком ФСБ Росії, так зараз Росія запровадила справжнє чекістське законодавство, після чого всі персональні дані користувачів стануть відомі московським спецслужбам. Вам потрібне подібне «щастя»?! Подаю список цих російських мереж:

1. Яндекс — www.yandex.ru/

2. Вконтакте — vk.com/

3. Одноклассники — www.odnoklassniki.ru/

4. Фотострана — fotostrana.ru/

5. Привет.ру — privet.ru/

6. LiveInternet — www.liveinternet.ru/

7. Toodoo — toodoo.ru/

8. LJ.Rossia.org — lj.rossia.org/

9. Блоги@Mail.Ru — blogs.mail.ru/

10. Моя живая страница — www.mylivepage.ru/

11. MirTesen.ru — mirtesen.ru/

12. Дневник на TKS.RU — blogs.tks.ru/portal.php

13. Клерк.ru — www.klerk.ru/

14. Beon.ru — beon.ru/

15. БебиБлог — www.babyblog.ru/

16. Блогус — www.blogus.ru/blog.php

17. ITBlogs — itblogs.ru/

18. Рыболовный клуб — www.fion.ru/

19. RuSpace — www.ruspace.ru/

20. Re: vision — www.revision.ru/

21. Diary.Ru — www.diary.ru/

22. LiveLib — www.livelib.ru/

23. Карта для любителей рыбалки — www.fishingmap.ru/

24. Сообщество влюбленных в кино — www.ilovecinema.ru/

25. 100 Друзей — www.100druzei.ru/

26. Dogster — www.dogster.ru/

27. Факультет.ру — www.facultet.ru/

28. Тейст — www.mmm-tasty.ru/

29. Вебкруг — www.webkrug.ru/

30. VeniVidi — venividi.ru/

31. Я талант — yatalant.ru/

32. Мой мир — my.mail.ru/

33. ЛИМП — www.limpa.ru/

34. Spaces.ru — spaces.ru

35. Мой Круг — moikrug.ru/

36. Соседи-Онлайн — sosedi-online.ru/

37. За Баранкой — zabarankoi.ru/

38. Юмами — www.u-mama.ru/

39. Автокадабра — autokadabra.ru/

40. Отдохнули.ру — www.otdohnuli.ru/

41. Telefoner.ru — www.telefoner.ru/

42. Одноклассники.КМ.РУ — vkrugudruzei.ru

   Не треба нам цього московського мотлоху. Хай росіяни самі в ньому бовтаються.

   Чистка своїх рядів всіма правоохоронними органами, без винятку, має відбуватися і в антикорупційному вимірі. Бо багато з цих «правоохоронців» більше дбають про власну кишеню, а не про охорону правопорядку та державного кордону, безпеку і добробут українського суспільства. Відзначаються тут майже всі, здебільшого починаючи навіть від лейтенанта, а особливих успіхів добиваються ХЄнєРалИ (один з таких не прослужив жодного дня у війську, але отримав військове звання «генерал армії України», це ж звання свого часу «здобув» колишній прокурорський працівник, інший зі спеціальним званням «полковник міліції» за 14 місяців мирного часу добіг до військового звання «генерал — полковник», ще один «полководець» з пожежника у званні «капітан» за 11 років миру і спокою добрався до військового звання «генерал — лейтенант», а цілий генерал армії України командує структурою чисельністю 40 тисяч чоловік – приблизно трьома дивізіями; часто вони – безініціативні, боягузливі, обмежені, заглядають в рота своїм начальникам, догоджаючи в усьому, і нічого нового їм не пропонують, а чекають новацій лише зверху та хвилюються тільки за свої посади і нові зірки на погонах; взагалі генеральські звання мають присвоюватися служивим людям за видатні заслуги перед Україною, а не лише за саме безпроблемне проходження служби (нерідко навіть достроково) з нагоди чергової річниці нашої незалежності, більшість з яких палець об палець не вдарили для здобуття цієї незалежності; в правоохоронних органах треба повністю переглянути систему звань та взагалі не допускати прирівнювання спеціальних звань до військових), не всі, але переважне число: житлові палаци, дорогі машини, магазини, готелі, бази відпочинку. Щоб все це можна було законно здобути, то їм треба жити років 150, з яких років 100 знаходитися на дійсній службі, аби на одну зарплату такого добра придбати. В трохи меншій кількості, але все одно є подібні «служаки» серед особового складу ЗСУ. Відносно НГУ, підпорядкованої МВС (таке потужне військове формування з важким озброєнням і танками має підпорядковуватися ГШ ЗСУ (МО) або хоча б бути у подвійному підпорядкуванні цих органів та МВС залежно від виконуваних завдань; правоохоронцям танки не потрібні, вони потрібні ЗСУ), то в мене подібних фактів немає, але жахлива ситуація з «правоохоронцями» у самому МВС може свідчити про те, що й у НГУ, як складової частини МВС, можуть бути схожі проблеми. Всі відомі мені дані про зловживання в силових структурах я надсилав окремим нашим високопосадовцям та віз і нині там… Щоб зайвий раз не світитися, «правоохоронці» поробили своїх дружин, дітей, інших родичів чи довірених осіб «великими» підприємцями та пооформляли все своє нажите «непосильною працею» добро на них. Отак і «служать» вони Україні разом з «полководцями», маючи всіх нас за дурнів. А наш народ з цього приводу чомусь мовчить… Може вже благоденствує? Де українське громадянське суспільство, яке на повний голос заявило про себе на Євромайдані?

   Якщо наші правоохоронці негайно не почнуть багатопланову люстраційну чистку (фільтрацію) в своїх рядах, в усіх органах влади, в усіх названих вище сферах по всій Україні (діюча правова база навіть без прийняття окремого закону про люстрацію, котрий теж вкрай потрібен для розширення критеріїв її проведення, дозволяє боротися з корупцією, зрадництвом, сепаратизмом, тероризмом, неблагонадійними громадянами нашої Батьківщини, посібництвом різним зайдам, інформаційними війнами і шпигунством), то таких «правоохоронців» нам не треба (на мило – їх!), бо вони подібною своєю «діяльністю» сприяють зовнішнім та внутрішнім ворогам України, серед яких чільне місце займає Росія з усіма своїми поплічниками на нашій землі, і самі стають ворогами української державності.

   Український народ має бути звільнений та надалі убезпечений від цих ворогів, прінуждающіх нас к рєставраціі канувшєго в лєту СССР путьом вступлєнія в Московскій Тайожний (мутний) союз, щоб він (народ) міг легко дихати на повні груди у своєму рідному домі і налагоджувати для себе гарне життя за високими стандартами демократичного західного світу, якомога швидше інтегруючись в Організацію Північноатлантичного договору (НАТО) та Європейський Союз з метою набуття повноправного членства у вказаних двох структурах!

   P. S. Один мій добрий друг (колись був офіцером прикордонних військ КГБ СССР (вони підпорядковувалися Комітєту) – начальником застави на дальніх окраїнах, одразу після здобуття Україною Незалежності, як український патріот, повернувся на свою Батьківщину, став генерал — майором, але змушений був звільнитися зі служби, щоб не потрапити під люстрацію з формальних ознак) одного разу надіслав мені е — поштою гіперпосилання на сторінку інтернет — ресурсу «Обозрєватєль», де було розміщено стьоб російського актора Міхаіла Єфрємова «Гляжу в озьора Сіріі…».

   25.09.2015, 14:47, я відповів: «Сподобалось!))) Рекомендую відмовитись в електронній пошті від домена ru, оскільки він повністю перлюструється російськими спецслужбами. Прочитай цей матеріал: http://www.bukinfo.com.ua/blogs/show?lid=48500».

   25.09.2015, 15:28, його відповідь: «Друже, прочитав твою статтю. В цілому ідея слушна, але погодитись можу не з усіма твердженнями.

   На моє глибоке переконання не можна людей сортувати за ознаками хто і де колись служив. Я особисто знаю багато справжніх патріотів України, які служили у розвідці КДБ за часів СРСР, які мають величезний і потрібний нашій державі досвід оперативної роботи. Незграбні псевдолюстратори виштовхують цих фахівців за борт, що є не просто дурістю, а й дуже небезпечною справою. Якщо цих людей роздратувати, то ми отримаємо таких ворогів, що не дай Боже.

   Навіть криваві більшовики після революції чи заколоту у жовтні 1917 року залучали воєнспеців для розбудови держави.

   У нас зовсім інша ситуація, пройшло 23 роки незалежності, переважна більшість тих, хто симпатизував РФ з числа українців залишилися там або переїхали туди жити.

   Справжня агентура спецслужб Росії (90%) є серед цивільних осіб, які мають вплив на політику та економіку України».

   25.09.2015, 16:58, я пишу: «… ти наче не бачиш, що відбулося в Криму і на Донбасі. Я вже не кажу про російську агентуру в СБУ, МО та інших державних органах. Саме через те, що після 1991 року Україна пішла шляхом всепрощення, маємо зараз російську окупацію частини української території. А нині люстрація пох…на як така. І це ще нам вилізе боком! На жаль, український політикум знову наступає на ті ж граблі, що й до цього.

   Відносно старих промосковських кадрів, яких ти боїшся розлютити жорсткою люстрацією, то якби держава посадила одного-двох з них за ґрати, то інші навіть боялися б писнути. Держава має бути жорсткою у захисті себе від зовнішніх і внутрішніх посягань. А так маємо те, що маємо. На даний час люстрували аж 750 чиновників, хоча треба було вже люструвати як мінімум 75 тисяч! З негласним попередженням від СБУ, що в разі будь-якого прояву нелояльності до України будуть заарештовані і отримають реальні тюремні строки. СБУ – це ж Служба безпеки України, і вона має відповідати за національну безпеку по всіх її напрямках.

   Щодо нинішнього Закону про люстрацію, то зміни відносно можливості виведення з — під люстрації потрібних Україні людей внесені. Можливо, що потрібні ще деякі уточнення. Але без жорсткої, широкої люстрації і нейтралізації (вони є взаємопов'язані) ворогів України вона матиме дуже примарні шанси зберегтися як незалежна держава. Це – мої глибокі переконання. І якби мені довелося приймати рішення на державному рівні, то я би діяв тільки таким чином. Прочитай ще цей матеріал: http://www.bukinfo.com.ua/blogs/show?lid=47720».

   29.09.2015, 11:26, його відповідь: «Шановний друже, Георгіє, я не проти люстрації, а навпаки за неї обома руками, але я за розумну люстрацію.

   Люстрацію треба проводити індивідуально, а не огульно всіх під ніж тільки за те, що служили батьківщині – тій батьківщині, якої Україна визнала себе правонаступницею на своїй території. Якого х…ра люструвати прикордонників, які охороняли день і ніч спокій людей і в Україні і в Казахстані та й в Росії. Вони ніякого відношення до органів КДБ або ГРУ не мають.

   Я знаю, що агентів Москви значно більше серед політиків і бізнесменів. Так, треба однозначно виявляти ворожу агентуру всюди без виключення, але це називаєтьтся контррозвідувальна робота, яку проти російських шпигунів в Україні ніхто 23 роки не проводив і намагання підмінити цю роботу, яку я добре знаю, огульною люстрацією не можливо. Це називається підміна понять, а на мові професійній це називається операцією спецслужб Росії по відволіканню на «негодний об`єкт», щоб залишити наші спецслужби без професійних кадрів і про це неодноразово говорив наш Президент…».

   01.10.2015, 19:11, моя відповідь: «Друже, в Україні люстрація майже провалена. Не кажучи вже про те, що з нею запізнился так років на 20. Люстрація дійсно не може підміняти котррозвідувальні заходи, але останні можуть бути корисними при проведенні самої люстрації.

   Крім того, наші спецслужби були розвалені задовго до початку нинішньої люстрації, а піку їхній розвал досяг при пануванні «професійних кадрів» часів правління «Хама» Януковича. Повинні здійснюватися і люстрація (фільтрація, нейтралізація) і контррозвідувальна робота. А відсутність фільтрації приведе до реваншу різноманітної наволочі, яка буйним цвітом особливо розцвіла при внутрішньоокупаційному режимі Януковича. Вже зараз можна говорити про високоймовірний реванш контри не тільки на звільнених територіях Донбасу, а й в інших областях. Я не хочу, шоб Революція Гідності закінчилася контрреволюцією негідників. Саме ці негідники, московська «п'ята колона», російська аґентура заблокували впровадження люстрації в 90 — х роках 20 століття. Саме ці мерзотники і знову ж таки російські аґенти завалили контррозвідувальну діяльність СБУ на російському напрямку.

   Відносно окремих недоліків у законі про люстрацію, зокрема щодо прикордонників, то я з тобою згоден. Хоча, якби окремі начальники і «друзі» відповідали своєму статусу і дбали про державницьку справу, то навіть діючий люстраційний закон, після внесення змін, передбачає процедуру звільнення від люстрації таких людей, як ти. Ми про це вже неодноразово говорили. Але, на жаль, в нинішній люстрації переважає формалізм і відволікання на «негідні о'бєкти». На цьому наша дискусія припинилася.

   Читайте постскриптум до моєї статті «А що сталося з першою леді України?».

   Міліція вже стала поліцією.

   Надія Савченко була таємно переправлена в Росію московськими ж спецслужбами, де над нею вчинили розправу під виглядом «суду». Українським правоохоронцям треба бути пильними, щоб подібного не сталося з небезпечними для Москви людьми поза межами АТО.

   Московія незаконно тримає за ґратами інших українських бранців.

   Закон України «Про очищення влади», тобто люстрацію, був підписаний Президентом України 16 вересня 2014 року і набув чинності, але люстрація фактично саботується на всіх рівнях.

   P. P. S. 25 травня 2016 року Надія Савченко повернулася в Україну! Її обміняли на російських спєцназовцєв Алєксандрова та Єрофєєва.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте